FIRMA

INFORMATYCZNA PiM

 

MENU

KASA CZY DRUKARKA?

 

Odwieczne pytanie. Kasa fiskalna jest prostym i tanim urządzeniem rejestrującym sprzedaż, co jednak z ewidencją przyjęcia i sprzedaży towaru? Wprawdzie kasę fiskalną można podłączyć do komputera, jednak i wtedy możliwości programu będą okrojone.

Odpowiedź (a właściwie podpowiedź):

drukarka fiskalna podłączona do zgrabnego systemu komputerowego AMADEO MENU, posiadającego interfejs dotykowy. Tak! Prowadzenie sprzedaży za pomocą monitora dotykowego jest niezwykle wygodne, szczególnie w miejscach gdzie prowadzi się sprzedaż w oparciu o rachunki otwarte, a więc model sprzedaży, gdzie klient zamawia dania i napoje (nierzadko powiększając listę zamówionych rzeczy), a dopiero potem za nie płaci. Czyli … mała, duża i wielka gastronomia.

Osoba obsługująca otwierając rachunek (tzw. Stolik) przypisuje go do każdego klienta i według tego realizuje zamówienie. Aby ułatwić obsłudze, można ją wyposażyć w poręczne, przenośne urządzenie PDA – MiniPOS, pozwalające na przyjęcie zamówienia bezpośrednio przy stoliku.

Wygodna jest również tzw. drukarka bonów, która połączona do systemu wykonuje wydruk zamówienia bezpośrednio w kuchni, gdzie przygotowywane są posiłki lub w barze gdzie wydawane są napoje.

Gdy zastosujecie te urządzenia u siebie, od razu zaobserwujecie niebywały wzrost efektywności i wydajności obsługi, a przez to zadowolenia klientów.

Koniec posiłku, to kolejne - tym razem gorzkie danie. Na klienta czeka rachunek, nierzadko podzielony na rachunki dla każdego z uczestników biesiady.

13 września 2017

BLOG

Przygotował: P.Słowik

FIRMA INFORMATYCZNA PiM © 2017

os. Piastów 65/U8A

31-625 Kraków

biuro@pim.krakow.pl

www.pim.krakow.pl

tel. +48 12 292 24 82

 

KONTAKT